Ułatwienia dostępu

Czy warto zostać archiwistą?

29 września, z okazji przypadającego nazajutrz Dnia Archiwisty, Archiwum Państwowe w Siedlcach zorganizowało warsztaty pt. „Czy warto zostać archiwistą?”, w których udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach. 

Młodzież miała możliwość zgłębienia tajników zawodu archiwisty. Uczestnicy poznali wszystkie etapy „życia” materiałów archiwalnych, konserwację i digitalizację, aż do udostępniania w formie tradycyjnej oraz w serwisie www.szukajwarchiwach.gov.pl. Wizyta w Archiwum była również okazją do obejrzenia wystawy pt. „Kiedy Ziemia przestała być centrum Wszechświata. Kopernikana w Archiwach Państwowych”.