Czym płacili Polacy w regionie siedleckim? 100-lecie wprowadzenia polskiej złotówki
„Czym płacili Polacy w regionie siedleckim? 100-lecie wprowadzenia polskiej złotówki” to wystawa on-line przygotowana przez Archiwum Państwowe w Siedlcach, która prezentuje, zachowane w zasobie siedleckiego Archiwum, środki płatnicze jakimi posługiwali się mieszkańcy regionu siedleckiego w XIX i XX wieku.
Wystawa została przygotowana z okazji 100-lecia wprowadzenia, w wyniku reformy walutowej rządu Władysława Grabskiego, złotego polskiego, który stał się obowiązująca do dzisiaj walutą Rzeczpospolitej.
Zachęcamy do zapoznania się z wystawą.






















































