Lekcje o Mazowszu - podsumowanie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

4 listopada 2019

28 października 2019 r. w Urzędzie  Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie miało miejsce uroczyste podsumowanie III edycji Konkursu „Lekcje o Mazowszu”, zorganizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Przedsięwzięcie adresowane było do nauczycieli różnych przedmiotów ze wszystkich typów szkół, a także osób związanych z mazowiecką oświatą i kulturą.

Wśród laureatów znalazła się Beata Troć z Archiwum Państwowego w Siedlcach, która otrzymała wyróżnienie za scenariusz zajęć „Polacy i Żydzi w Siedlcach – razem, ale obok siebie” , skierowany do uczniów w kategorii wiekowej 15-18 lat. Autorka wykorzystała między innymi materiały archiwalne z zasobu siedleckiego Archiwum  a także wspomnienia Żydów ocalałych z Holocaustu.

Spośród nadesłanych projektów komisja konkursowa wybrała 15 najlepszych. Każdy z autorów oprócz nagrody pieniężnej otrzymał jeszcze jedno wyróżnienie, którym jest publikacja w książce „Lekcje o Mazowszu”. Trzecie już, pokonkursowe wydawnictwo samorządu Mazowsza i MSCDN to doskonała pomoc dydaktyczna dla nauczycieli. Pedagodzy znajdą w niej 18 scenariuszy na niekonwencjonalne, inspirujące i kreatywne zajęcia z młodzieżą.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-11-04
Data publikacji:2019-11-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:965