Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

4 listopada 2020

„Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów” to wystawa przygotowana przez Archiwum Państwowe w Siedlcach, stworzona w ramach ogólnopolskiego projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej, którego celem jest połączenie narodowej oraz prywatnej historii i ukazanie roli nieznanych szerzej osób, rodzin, rodów i lokalnych społeczności w przywróceniu niepodległej Polski....

Wystawa prezentuje najciekawsze dokumenty i zdjęcia z archiwów rodzinnych przekazanych do zasobu Archiwum Państwowego w Siedlcach lub znajdujących się w posiadania osób prywatnych. Przedstawia historie rodzinne takich osób, jak m. in. Haliny Marii Berezy, Jana Adamiaka, Jarosława Waszkiewicza, rodziny Zalewskich, Kołodziejskich i Tarkowskich.

Przedstawione na wystawie fotografie, dokumenty ilustrują nie tylko zawartość domowych archiwów, ale także losy osób i rodzin, na tle historii kraju i regionu. Wystawa została  przygotowana z myślą o tych, którzy interesują się archiwami rodzinnymi, poszukiwaniami  genealogicznymi oraz historią „Małej Ojczyzny”. Oprawę graficzną wystawy przygotował znany artysta grafik Mirosław Zdrodowski.

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-11-04
Data publikacji:2020-11-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:691