Zapraszamy na promocję książki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

30 listopada 2020

Serdecznie zapraszamy na promocję nowego wydawnictwa, które ukazało się nakładem Archiwum Państwowego w Siedlcach, książki Romana Głowackiego pt. Siedleccy studenci w pogoni za wolnością. Wydarzenie, którego współorganizatorem jest Instytut Historii UPH w Siedlcach, odbędzie się 11 grudnia 2020 r. o godz. 18.00 w trybie wideokonferencji za pośrednictwem aplikacji Google Meet.

Pan Roman Głowacki to aktywny działacz opozycji wobec komunistycznego reżimu PRL, jeden z założycieli Niezależnego Zrzeszenia Studentów i członek Komitetu Strajkowego w Wyższej Szkole Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach. Jego wspomnienia rzucające nowe światło na ważkie wydarzenia historyczne, których miejscem były Siedlce przełomu lat 70. i 80. XX w., wplecione w losy Autora związane z siedleckim akademickim życiem sportowym, kulturalnym, wreszcie społeczno-politycznym. Wątki osobiste splatają się z istotnymi dla miasta i regionu wydarzeniami rodzącego się buntu w ramach ogólnopolskiego „karnawału Solidarności”. Jego oczami obserwujemy tytułową pogoń miejscowych studentów za wolnością, ich wkład w ten kolejny polski zryw niepodległościowy. A wszystko to na tle ówczesnych realiów prowincjonalnego miasta leżącego poza głównym teatrem wydarzeń, które oddane zostały doskonale poprzez załączone archiwalia ze zbiorów prywatnych Autora.

 Aby wziąć udział w wydarzeniu niezbędne jest posiadanie kamerki internetowej i zalogowanie na koncie Google. Link do wideokonferencji: https://meet.google.com/fpc-yyks-eqy

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-11-30
Data publikacji:2020-11-30
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:549