III Siedleckie Spotkania Archiwoznawcze

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

3 listopada 2021

Serdecznie zapraszamy na III Siedleckie Spotkania Archiwoznawcze, które tym razem poświęcone będą aktotwórcom nietypowym i ich pozostałości aktowej - 4 listopada 2021 r., Wydział Nauk Humanistycznych UPH, ul. Żytnia 39, sala 1.6.

PROGRAM KONFERENCJI.

 

W dniu 4 listopada 2021 r. na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbędą się III Siedleckie Spotkania Archiwoznawcze, cykliczna ogólnopolska konferencja naukowa współorganizowana przez Archiwum Państwowe w Siedlcach oraz Instytut Historii UPH.

 Siedleckie Spotkania Archiwoznawcze, organizowane od 2017 r., wpisały się już w kalendarz ważnych dla archiwistów wydarzeń w Polsce. Cykl konferencji przyciąga zatem zarówno uniwersyteckich teoretyków, jak i osoby wykonujące zawód archiwisty. Tym razem spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Twórcy nietypowi i ich pozostałość aktowa”. Ma ono zwrócić uwagę na te rodzaje materiałów archiwalnych w zasobie archiwalnym, których użytkownik by się w nim nie spodziewał, oraz wzbudzić dyskusję na temat sposobów ich ewidencjonowania i opisu archiwalnego. W programie znaleźli się badacze reprezentujący środowiska akademickie takie jak: Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Sieć archiwów państwowych będą reprezentować badacze z Archiwum Akt Nowych w Warszawie, Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie, Archiwum Państwowego w Olsztynie i Archiwum Państwowego w Warszawie. Nie zabraknie oczywiście reprezentantów siedleckiego środowiska archiwalnego z Archiwum Państwowego w Siedlcach i Instytutu Historii UPH.

 Obrady odbywać się będą w sali 1.6 Wydziału Nauk Humanistycznych UPH przy ul. Żytniej 39 w godz. 9–18. Wstęp wolny.

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-11-03
Data publikacji:2021-11-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:839