Zapraszamy na gry edukacyjne w Archiwum

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

4 marca 2019

Archiwum Państwowe w Siedlcach zaprasza zorganizowane grupy szkolne na lekcje archiwalne z wykorzystaniem gier edukacyjnych poświęconych historii Polski oraz twórcom Niepodległości, wybitnym postaciom II RP.

Na lekcjach archiwalnych wykorzystane zostaną gry planszowe Twórcy niepodległości – memory oraz Puzzle edukacyjne IV rozbiór Polski przekazane Archiwum do celów edukacyjnych przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi. Przewidywany czas lekcji 2 godziny.

W  sprawie umówienia grup na lekcje archiwalne prosimy o kontakt z Panią Beatą Troć.
tel. 256322574, e-mail: kwerendy@siedlce.ap.gov.pl

 

Informacje na temat gier:

Twórcy niepodległości – memory
Obchody rocznicowe odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonała okazja, by przypomnieć biografie osób, którym zawdzięczamy wolne państwo oraz którym udało się podnieść kraj ze zniszczeń I wojny światowej i stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego i cywilizacyjnego. Edukacyjna gra historyczna memory Twórcy niepodległości przybliża  postaci wielkich Polaków okresu dwudziestolecia międzywojennego. Atutami gry są proste zasady (oparte na popularnej mechanice „memory”) oraz emocjonująca, dynamiczna rozgrywka.

 

 

Puzzle edukacyjne IV rozbiór Polski
Mapa to jeden z ważniejszych środków dydaktycznych stosowany na lekcji historii. Lokalizacja w przestrzeni odgrywa ważną rolę w poznawaniu minionych wydarzeń, ich porządkowaniu i synchronizacji. Puzzle edukacyjne „IV rozbiór Polski”  to narzędzie dydaktyczne, które utrwala materiał oraz kształci umiejętność orientacji przestrzennej i czytania mapy. Ponadto ćwiczy spostrzegawczość i pamięć, poszerza wiedzę na temat geografii Polski oraz rozwija umiejętności niezbędne we współpracy zespołowej.
Gra doskonale sprawdza się w lekcjach powtórzeniowych dotyczących: sytuacji międzynarodowej w Europie w przededniu II wojny światowej, przebiegu i następstwach kampanii polskiej 1939 r. oraz polityki władz sowieckich i niemieckich wobec ludności okupowanej Polski.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-03-04
Data publikacji:2019-03-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1523