Archiwum Państwowe w Siedlcach

Wyróżnienie dla pracownika Archiwum Państwowego w Siedlcach

15 lipca 2019

Miło nam poinformować, że wśród laureatów III edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”, zorganizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, znalazła się Beata Troć z Archiwum Państwowego w Siedlcach, która otrzymała wyróżnienie za konspekt „Polacy i Żydzi w Siedlcach – razem, ale obok siebie”.

 

Konkurs kierowany był do uczniów w kategorii wiekowej 15-18 lat. Autorka wykorzystała między innymi materiały z zasobu siedleckiego Archiwum, a także wspomnienia Żydów ocalałych z Holocaustu.

Konkurs przeprowadzało Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Przedsięwzięcie adresowane było do nauczycieli różnych przedmiotów ze wszystkich typów szkół, a także innych osób związanych z mazowiecką oświatą i kulturą.

Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu scenariusza zajęć z zakresu edukacji regionalnej. W roku szkolnym 2018/19, w związku z 20 rocznicą utworzenia województwa mazowieckiego, tematem przewodnim było Społeczeństwo Mazowsza. Bohaterami lekcji o Mazowszu byli jego mieszkańcy - bardziej lub mnie znane postaci, grupy społeczne i narodowości żyjące wśród nas albo już nieobecne. Wybrane scenariusze zostaną opublikowane w formacie książkowym i przekazane wszystkim mazowieckim szkołom i bibliotekom, a autorzy najciekawszych zostali nagrodzeni.

Lekcje o Mazowszu” stanowią zachętę dla nauczycieli i uczniów do lepszego poznania Mazowsza, a proponowane konspekty lekcji, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi są inspiracją do pokazania dostępnych źródeł w zgłębianiu historii „Małej Ojczyzny”.

Konkurs organizowany był pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 

http://mscdn.pl/mscdn2018/index.php/pl/nasze-dzialania/news-ciechanow/396-iii-edycja-konkursu-lekcje-o-mazowszu

 

https://bip.mazovia.pl/kultura-i-turystyka/marketing-terytorialny/lekcje-o-mazowszu/art,10,rozstrzygniecie-trzeciej-edycji-konkursu-lekcje-o-mazowszu.html

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie Beata Troć

    Beata Troć

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-07-15
Data publikacji:2019-07-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1018
Darmowy licznik odwiedzin