Mieszkańcy Karwowa w latach 1815-1920

30 czerwca 2022

Autorem książki jest Marcin Krasuski, pracownik Archiwum i doktorant Szkoły Doktorskiej UPH w dyscyplinie historia. Publikacja stanowi studium historyczno-genealogiczne i -jak zauważa jej recenzent, prof. Piotr Guzowski z Uniwersytetu w Białymstoku - "zasadniczą zawartość pracy stanowi opis zrekonstruowanych rodzin szlacheckich i chłopskich. Jest to praca imponująca i choć obejmuje mieszkańców tylko jednej wsi, to ma duże znaczenie. Na ponad 500 stronach maszynopisu zestawiono bardzo interesujące dane genealogiczne, które posłużyły autorowi do zamieszczonych na końcu analiz demograficznych. Podkreślenia wymaga drobiazgowa praca nad metrykami i spisami ludności i widoczna pasja autora do badania bliskiej mu społeczności Karwowa".

Autor wydobył z zasobu archiwalnego cały ogrom informacji genealogiczno-demograficznych. Wydawnictwo jest nie lada gratką dla współczesnych mieszkańców opisywanych okolic, potomków rodzin scharakteryzowanych na jego łamach.

 

Marcin Krasuski, Mieszkańcy Karwowa w latach 1815-1920. Studium historyczno-genealogiczne, wyd. Archiwum Państwowe w Siedlcach i Wydawnictwo Naukowe UPH, Siedlce 2022, ss. 526, oprawa miękka

CENA 30 zł

Zamówienia można dokonać poprzez formularz kontaktowy w zakładce KONTAKT

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-06-30
Data publikacji:2022-06-30
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3023