Bez korzeni nie zakwitniesz - druga edycja

8 marca 2023

Ruszyła druga edycja konkursu genealogicznego „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”, organizowanego przez Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, skierowanego  do uczniów szkół podstawowych z klas 4-7.

Konkurs polega na stworzeniu drzewa genealogicznego w oparciu o wspomnienia członków rodziny czy dokumenty przechowywane zarówno w archiwum domowym jak i w Archiwach Państwowych.

Co powinna zawierać praca?

Pliki zawierające odwzorowania cyfrowe dokumentów źródłowych oraz przekaz (opowieść) przedstawiający kontekst historyczny i historię rodzinną, mogą zostać wykonane w formie plików: MP3, MP4, PDF, JPG, TIFF, PowerPoint, HTML. Maksymalna ich liczba nie może łącznie przekroczyć 5 sztuk.

Zgłoszenia pracy uczniów w konkursie może dokonać jedynie nauczyciel, za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: https://archiwarodzinne.gov.pl/konkurs/formularz-zgloszeniowy.

Na zgłoszenia prac czekamy do 4 maja 2023 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 30 czerwca 2023 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu konkursu dostępne są na stronieinternetowej: https://archiwarodzinne.gov.pl/konkurs/konkurs-bez-korzeni-nie-zakwitnieszmoja-wielka-i-mala-ojczyzna-

Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-03-08
Data publikacji:2023-03-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1306