Aktualności

Artykuły

Przejdź do - IV Siedleckie Spotkania Archiwoznawcze w obiektywie

IV Siedleckie Spotkania Archiwoznawcze w obiektywie

26 maja 2023

W dniach 25 i 26 maja 2023 r. trwały obrady IV Siedleckich Spotkań Archiwoznawczych, które Archiwum Państwowe w Siedlcach zwyczajowo współorganizowało z Instytutem Historii UPH. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć dokumentujących wydarzenie.

Przejdź do - Pracownik Archiwum na podium

Pracownik Archiwum na podium

16 maja 2023

Miło nam poinformować, że Pani Beata Troć z Archiwum Państwowego w Siedlcach zajęła II miejsce w VII edycji konkursu edukacyjnego "Lekcje o Mazowszu" za scenariusz lekcji pt. „Śladami przodków. Poznaj historię własnej rodziny”. To już piąty wyróżniony scenariusz lekcji archiwalnych przygotowany przez Autorkę. 

Czytaj więcej o: Pracownik Archiwum na podium
Przejdź do - Sztuka i Archiwum

Sztuka i Archiwum

16 maja 2023
Mieliśmy dziś przyjemność gościć studentów kierunku Sztuki Plastyczne na UPH w Siedlcach, którzy w ramach warsztatów fotografowali dokumentację, regały i magazyny archiwalne. Efekty artystycznego spojrzenia na archiwalia zostaną zaprezentowane na wystawie już w czerwcu. 
Przejdź do - Program IV. Siedleckich Spotkań Archiwoznawczych

Program IV. Siedleckich Spotkań Archiwoznawczych

27 kwietnia 2023

Zapraszamy do zapoznania się z programem IV. Siedleckich Spotkań Archiwoznawczych, które odbędą się w dniach 25-26 maja 2023 r. Tym razem tematem przewodnim są: "Zbiory, spuścizny, kolekcje w archiwach i poza archiwami", Organizatorami wydarzenia, poza naszym Archiwum, jest Instytut Historii UPH oraz siedlecki oddział Stowarzyszenia Archiwistów Polskich. ZOBACZ PROGRAM

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych!

Przejdź do - Odznaczona Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości

Odznaczona Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości

26 kwietnia 2023

Z nieskrywaną dumą chcemy poinformować, że wieloletnia Dyrektor Archiwum Państwowego w Siedlcach, Pani dr Urszula Głowacka-Maksymiuk, została odznaczona Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości za wzmacnianie kulturowej tożsamości Rzeczypospolitej.

 

Czytaj więcej o: Odznaczona Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości

Życzenia Wielkanocne

6 kwietnia 2023

Przejdź do - Archiwalia nieoczywiste - nasza nowa publikacja

Archiwalia nieoczywiste - nasza nowa publikacja

22 marca 2023

Archiwalia nieoczywiste pod redakcją Dariusza Magiera i Rafała Borychowskiego to nowa monografia zbiorowa wydana przez Archiwum Państwowe w Siedlcach wspólnie z Wydawnicwem Naukowym UPH w ramach archiwoznawczej serii wydawniczej Światy Archiwalne.

Czytaj więcej o: Archiwalia nieoczywiste - nasza nowa publikacja
Przejdź do - Co to są materiały archiwalne?

Co to są materiały archiwalne?

22 marca 2023
Na to pytanie odpowiedź starali się znaleźć uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach, którzy 20 marca 2023 r. w ramach lekcji archiwalnej zapoznali się z dokumentacją przechowywaną w naszym zasobie, dowiedzieli się jak wygląda struktura zespołu archiwalnego oraz zwiedzili nasze Pracownie Konserwacji i Digitalizacji. Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas.
Przejdź do - Warsztaty dla uczniów sokołowskich szkół średnich

Warsztaty dla uczniów sokołowskich szkół średnich

17 marca 2023

W ramach obchodówi 160 rocznicy wybuchu powstania styczniowego 17 marca 2023 r., przy współpracy Sokołowskiego Ośrodka Kultury, przeprowadziliśmy warsztaty źródłoznawcze dla uczniów sokołowskich szkół średnich. W ich ramach młodzież zapoznała się z materiałami archiwalnymi do dziejów powstania w rejonie Sokołowa Podlaskiego. 

Przejdź do - Goście z Kazachstanu

Goście z Kazachstanu

17 marca 2023

17 marca 2023 r. gościliśmy pracowników Kazachskiego Narodowego Uniwerystetu al-Farabiego w Ałmatach. Prof. Akmaral Yskak i prof. Gulbanu Zhugenbayeva są historyczkami, specjalistkami w zakresie archiwistyki, zarządzania dokumentacją oraz źródłoznawstwa, przebywającymi na stażu naukowym w Instytucie Historii UPH w Siedlcach. Panie profesor zapoznały się z organizacją pracy, metodami przechowywania i opracowywania materiałów archiwalnych w państwowej sieci archiwalnej w Polsce.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-24
Data publikacji:2015-05-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:50480