Archiwalna lekcja z Siedlec nagrodzona

7 lipca 2020

Beata Troć z Archiwum Państwowego w Siedlcach zajęła III miejsce w konkursie „Lekcje o Mazowszu”.

Scenariusz „Siedlce lat 20-tych… ocalić od zapomnienia” Beaty Troć, kierownika Oddziału II: Informacji, udostępniania i popularyzacji, został nagrodzony w kategorii konspektów dla grupy wiekowej 15-18 lat. Autorka wykorzystała w nim głównie materiały z zasobu siedleckiego Archiwum.

To już IV edycja konkursu Samorządu Województwa Mazowieckiego organizowanego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były lata 20. XX w. na Mazowszu. Przedsięwzięcie adresowane jest do nauczycieli różnych przedmiotów ze wszystkich typów szkół, a także osób związanych z mazowiecką oświatą i kulturą.

Podobnie jak w ubiegłych latach, zadanie konkursowe polegało na opracowaniu scenariusza zajęć z zakresu edukacji regionalnej dla wybranej grupy wiekowej: 7–9 lat, 10–14 lat lub 15–18 lat. Zgromadzone konspekty lekcji stanowią doskonałą pomoc dydaktyczną. Są inspiracją dla nauczycieli zajmujących się edukacją regionalną, ale również – w ramach pokonkursowej publikacji – ciekawą lekturą dla tych, którzy interesują się regionem.

Przypomnijmy, że ubiegłorocznej edycji konkursu Beata Troć otrzymała wyróżnienie.

 

Zobacz info na stronie organizatora: https://www.mazovia.pl/kultura-i-turystyka/marketing-terytorialny/lekcje-o-mazowszu/art,13,rozstrzygniecie-iv-edycji-konkursu-lekcje-o-mazowszu.html

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-07-07
Data publikacji:2020-07-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1231